Managers Stellantis bezoeken Pomigliano en beloven productieve toekomst
Grote delegatie op bezoek.
Jean Philippe Imparato (Stellantis Enlarged Europa) bezocht deze week de fabriek in Pomigliano d’Arco. Nu worden daar nog de Tonale/Hornet en Panda gemaakt. Vanaf 2028 zullen twee nieuwe modellen op STLA Small platform in productie gaan. Vanaf 2030 volgt ook de in productie name van de kleine nieuwe Panda als opvolger van de dan 18 jaar oude Panda/Pandina. Dit nog immer goed lopende model was een strategische keuze onder Sergio Marchionne, die de productiewijze drastisch liet moderniseren en perfectioneren volgens het WCM principe. De oude Alfa fabriek in Pomigliano d’Arco werd daardoor een hypermoderne productielocatie. Imparato werd vergezeld door Santo Ficili (Alfa Romeo en Maserati), Antonella Bruno (Stellantis Italia) en Gaetano Thorel (Fiat Abarth Enlarged Eruope). Het bezoek bevestigd Stellantis’ commitment met betrekking tot de belangrijkste Italiaanse fabrieken zoals Mirafiori, Cassino, Melfi en Atessa.
8eraf 1 van de beste👍 keuzes geweest van Sergio Marchionne. N visionair☝ pur sang🌈.
Wat precies? Het feit dat hij de merken langzaam liet afsterven? Dat hij de Italiaanse merken heeft uitgeleverd aan de Fransen? Hij heeft de boel financieel op orde gebracht, maar verder heeft hij slagveld aangericht.
Nou het feit dat hij een groot bankroet bedrijf weer drijvende kreeg, Alfa Romeo (en Maserati) opnieuw positioneerde met de juiste auto’s en vervolgens van FCA een serieuze kandidaat maakte voor een noodzakelijke fusie. Dat.