Maserati Grecale MY2025 biedt uitbreiding gamma met geknepen ‘instapper’
Grecale ‘Grecale’.
Je zou het haast vergeten; Maserati heeft een D-segment SUV in haar gamma. Geen sedan meer helaas, want de Ghibli is zoals we weten niet vervangen of vernieuwd. Omdat je ‘m nauwelijks op de weg ziet zou je denken dat men het programma van dit top product op Giorgio platform, misschien laat doodbloeden. Niets is minder waar, zo verklaarde ook CEO Santo Ficili onlangs. De Grecale zal niet alleen als gelimiteerde Fuoriserie zo nu een dan nieuwe kleurencombinaties krijgen, maar is nu zelfs als basismodel verkrijgbaar. Deze wordt onder de Modena, Trofeo en elektrische Folgore gepositioneerd en heet simpelweg ‘Grecale’. De Grecale ‘Grecale’ heeft zelfs een unieke motorisatie. De milde hybride 4 cilinder 2.0 is er nu ook met 250 en 300 pk. De Modena heeft er 330 en de V6 Trofeo 530. De EV Folgore heeft 410 kW/550 pk. Intussen blijft het Fuori Serie programma op heel het gamma toepasbaar. Als klant kun je maar liefst 2000 combinaties kiezen op het gebied van kleurcombinaties voor exterieur en interieur. Een aantal van deze combinaties zijn nieuw. Zo is er het fel sportieve uiterlijk in Orange Devil met veel zwarte details (foto onderaan).
Too little, too late. Nog steeds 15k duurder dan Porsche Macan met gelijke prestaties, en die heeft bovendien minder krachtige versies waardoor de vanafprijs zelfs 25k lager ligt. Dan moet je wel heel grote fan zijn om de verder toch ook niet heel bijzondere Gracale boven een Macan te verkiezen. Ik begrijp oprecht niet dat ze bij Maserati niet snappen dat ze zichzelf uit de markt prijzen. Dan kun je alleen doen als je iets heel bijzonders maakt. De Grecale is daar veel te gewoontjes voor.
Een Maserati onder de 300 pk kan niet. Een biturbo 2.0l v6 zou de richting moeten wijzen, met PHEV en elektrische turbo’s. 350+ pk.